Desková hra

Získat

Patentovaná početní, logicko - strategická hra Abaku v deskové podobě pro 1 - 4 hráče, která se hraje na čtvercovém gridu 15 x 15 herních polí. Hrací kameny jsou označeny čísly 0-9 a hráči je kladou na plochu dle Pravidel hry.

Deskovka není klasickou vstupní branou do metody Abaku, jako jsou pomůcky Kostky, Karty, Magnety, Kameny, ale pomůckou pro žáky, kteří již rozpoznávají (“čtou“) tří a vícečlenné číselné kombinace v podobě příkladů aritmetické rovnosti. Proto je hra ve školním prostředí určena spíše pro „již abakáře“ a její přínos spočívá (krom hry samotné:) v dalším upevnění, procvičení a prohloubení a konečném ukotvení nabytých zkušeností a znalosti automatického „čtení čísel“.

Hra Abaku ve shodné konfiguraci existuje i v online podobě - je součástí nabídky her v elektronické aplikaci Abaku Lab. A tato konfigurace je rovněž využívána pro celostátní online školní ligu, ve které žáci soutěží v průběhu celého školního roku o to, které škola spočítá více příkladů. (Ve školním roce 2022/23 vítězná škola spočetla přes 100 000 příkladů). Deskovka Abaku je nejprodávanější a nejhranější početní hra v ČR. Hru si můžete objednat s papírovou skládací deskou (výhoda: cena) nebo dřevěnou variabilní deskou (výhoda: trvanlivost, variabilita a možnost rozšíření).
Hra Abaku získala v roce 2022 vítězné ocenění „Academics’ Choice Brain Toy Winner Award for Mind-Building Excellence“

Stáhněte si

Užití: Časové nároky na jednu hru 15 x 15 / 110 kamenů jsou pro užití v hodině velké / 20 - 30 minut. Klasickou hru doporučujeme využívat v rámci kroužku, pro práci s talenty, družině, atd. Pro Abaku hru s menším nárokem na čas, zvolte menší grid 10 x 10 ( dřevěná variabilní deska) se 60/70 kameny. Taková varianta trvá cca 10 minut.

Tip redakce: Pokud znáte hru Abaku jen z online prostředí, pak víte, že číslo je zároveň vyjádřením jeho bodové hodnoty. My vám pro tuto fyzickou podobu doporučíme využít vhodné pravidla bodování: každý kámen využitý v tahu 1 bod a každý nový příklad vzniklý v tahu body 2.

Papírová deska: Oboustranně kašírovaná a potisklá herní a experimentální deska skládací papírová 34 x 34 x 0,4 cm. Experimentální strana nabízí tři barevně odlišené gridy 9x9, 13x13, 17x17.

Deska papír líc (Liga)
Herní deska (líc)
Deska papír rub
Herní deska (rub)

Dřevěná deska (dub): : se skládá z devíti destiček (9+1), ze kterých lze skládat různé herní desky s různě rozmístěnými bonusovými políčky. Rozmístění bonusů má vliv na logiku, strategii a taktiku. Krom devíti základních destiček dodáme i jednu odlišnou experimentální. Na rubu destiček je vyznačen prázdný čárový grid pro experimentální hry a výuku při práci s pomůckou KAMENY. Destička má rozměr 105 x 105 x 12 mm a celá složená deska 315 x 315 x 12 mm. Destičky se k sobě váží provázkem s brzdičkou.

Dřevěná deska 1
Dřevěná deska 2
Dřevěná deska 3
Deska KLASIK (Liga)
Herní deska (KLASIK)
Deska DEER (Explozivní)
Herní deska (DEER)
Deska FUGA (Gradující)
Herní deska (KLASIK)
Deska RUB (Experimentální)
Herní deska (DEER)

HRACÍ kameny (habr, buk):
Kameny ke hře dodáváme stanardně s černým, potiskem, ale máme k dispozici i barevné modré či červené nebo oboustranně potištěné (varianta SPIN) červeno - černé.

Herní kameny

Dodatek: Pokud vás zajímá průměrný vývoj a úskalí, které čekají na začátečníka i zkušeného hráče.
Pokud vás to na desce již baví a chcete hrát i školní online.
Pokud vás hra a její možnosti na desce nezajímají, ale online podoba ano, pak vám doporučujeme Abaku Lab
Herní systém je otevřený a svobodný a můžete samozřejmě vyzkoušet hry podle vlastních pravidel. Pokud budete mít ohledně pravidel dotaz či připomínku, piště na info@abaku.cz.

Popis pomůcky

Pomůcky vyrábíme v Čechách a jsou vyrobené tak, aby byly přenosné a ve škole sloužily roky

Hra v deskové podobě pro 1 - 4 a více hráčů
Tato hra existuje i v online podobě coby součást webové aplikace Abaku Lab nebo Abaku Play.
Technické parametry: Dodáváno s 2x bavlněný sáček s potiskem pro kameny a celou hru.
Velikost a počet kamenů: 2 x 0,6 cm / 110 ks koleček s číslicemi 0 – 9. Plus 2x náhradní kolečko a 1x nepotisknuté (Joker)
Kámen a zásobník produkt: Kameny a zásobníky jsou vyrobeny ze: dub, buk nebo habr
Hrací plán: oboustranně nakašírovaná papundeklovou deska 34 x 34 x 0,4 cm nebo variabilní devítidílný dřevěný hrací plán
s laserově vyznačeným herním gridem. Jedna destička rozměry: 10,5 x 10,5 x 1,2 cm.
Tisk: číslice na kamenech s barvou jsou do povrchu vyražená.
Sáček na kameny 15 x 20 cm
Zásobník: 4x / 12 x 2 x 1,5 cm
Životnost: V dřevěném provedení herní desky 100 let

Variabilní devítidílný dřevěný výukový a hrací plán.
Základní sada obsahuje 9+1 destiček.
Lze sestavovat do různých tvarů - fixace lankem a brzdičkou.
Produkt: dub
Rozměry destičky: 10,5 x 10,5 x 1,2 cm.
Tisk: Grid je vypálen z obou stran LASER
Povrch: matná
Sáček na destičky 25 x 35 cm
Poznámka: lze objednat samostatně nebo jako součást deskové hry.